جدول زمانی کاشت ایمپلنت به عوامل زیادی، از جمله نوع ایمپلنت انتخاب شده، درمان های اضافی مورد نیاز و نرخ بهبودی بیمار، بستگی دارد. دندانپزشک می تواند شرایط بیمار را بررسی کند و برنامه درمانی مشخصی برای او تعیین نماید. انواع ایمپلنت از جمله ایمپلنت های سنتی، مینی ایمپلنت و All on 4 از روش های ممکن هستند که برای جایگزینی دندان از دست رفته به کار می رود. روش های مکمل مانند پیوند استخوان و سینوس لیفت برای بهبود تراکم استخوان فک از روش های جانبی دیگری هستند که می توانند طول دوره درمان را افزایش دهند.

مراحل جدول زمانی کاشت ایمپلنت:

به طور کلی، زمان بندی ایمپلنت دندان بین چهار تا شش ماه طول می کشد. اگر چه هر طرح درمانی می تواند کمی متفاوت باشد، اما مراحل عمومی عبارتند از:

معاینه:

در طول معاینه اولیه، دندانپزشک با استفاده از مدرن ترین تکنولوژی ها از جمله رادیوگرافی پانوراما دیجیتال و دوربین های داخل دهانی، ارزیابی دقیقی از دندان ها، لثه ها و فک به عمل می آورد. با استفاده از این روش تصویربرداری پیشرفته، پزشک بهترین گزینه درمانی را برای شما تعیین خواهد کرد. تمام هزینه ها و جدول زمانی کاشت ایمپلنت بررسی خواهد شد. زمانی که بیمار از برنامه درمانی راضی باشد، جلسات بعدی تعیین خواهد شد.

کشیدن دندان:

در بیمارانی که دندان های آنها امکان ترمیم ندارند، یک یا چند جلسه برای کشیدن دندان ها تعیین می شود. دندانپزشک با استفاده از بی حسی موضعی دندان های آسیب دیده را از دهان خارج می کند. بهبودی در این مرحله دو تا سه هفته زمان می برد.

آماده سازی استخوان فک:

در صورتی که بخواهید از ایمپلنت ها استفاده کنید و تراکم استخوان فک شما کم باشد، به درمان های مکمل نیاز خواهید داشت. در این شرایط از روش هایی مانند پیوند استخوان یا سینوس لیفت استفاده خواهد شد. کل پروسه درمان و بهبودی چیزی حدود سه تا چهار ماه طول می کشد.

کاشت ایمپلنت:

زمانی که دندان و استخوان فک به خوبی آماده شدند، دندانپزشک با استفاده از روش جراحی ایمپلنت را در دهان قرار می دهد. پیش از این کار، برای شما از بی حسی یا بیهوشی عمومی استفاده خواهد شد. بسته به تعداد ایمپلنت جراحی بین یک تا چهار ساعت طول می کشد.

جوش خوردن ایمپلنت به استخوان فک (osseointegration):

در این مرحله ایمپلنت به استخوان فک جوش می خورد تا پایه محکمی برای دندان ایجاد کند. این مرحله در مورد ایمپلنت ها بسیار مهم است و چیزی بین چهار تا شش ماه طول می کشد. در طول مدت بهبودی فک، یک پروتز موقت روی ایمپلنت قرار داده می شود. در این دوره جلساتی برای پیگیری روند بهبودی فک تعیین خواهد شد.

قرار دادن اباتمنت:

زمانی که بیمار به طور کامل بهبود یابد، اباتمنت ها روی هر ایمپلنت سوار می شوند. به طور معمول، دو هفته طول می کشد تا بافت نرم دور اباتمنت را بگیرد. در مورد ایمپلنت All on 4 این مرحله در زمان کاشت ایمپلنت انجام می شود.

طراحی و استقرار پروتز:

دندانپزشک از رادیوگرافی دیجیتال برای دریافت قالبی از فک و لبخند بیمار استفاده می کند. در اغلب موارد لابراتوار پروتز را در طی دو هفته برای بیمار آماده می کند. در روش هایی مانند All on 4، پروتز در همان روز کاشت ایمپلنت در دهان بیمار قرار داده می شود.

همان طور که پیش از این گفته شد، جدول زمانی کاشت ایمپلنت برای هر بیمار متفاوت خواهد بود. برای دریافت مشاوره و بررسی روند درمانی با ما تماس بگیرید.

منبع:

ftbenddental