اگر دندان هایتان تغییر رنگ یافته، شکسته، لب پر شده، شکافی بین آنها وجود دارد یا دچار در هم ریختگی هستند، ترمیم های زیبایی دندان می توانند لبخند زیباتری به شما هدیه دهند. دندانپزشکی زیبایی به روش های مختلف ظاهر دندان های شما را بهبود می بخشد. بر اساس شرایط شما، دندانپزشک بهترین گزینه درمانی را پیشنهاد خواهد داد.

انواع ترمیم های زیبایی دندان:

سفید کردن دندان:

سفید کردن دندان یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش های بهبود زیبایی لبخند است. بلیچینگ دندان می تواند در مطب دندانپزشک انجام شود یا می توانید از محصولات بدون نسخه در داروخانه ها استفاده کنید.

ونیر دندان:

ونیر دندان یکی از رایج ترین ترمیم های زیبایی دندان هستند. آنها پوسته های نازکی از کامپوزیت رزین یا پرسلین هستند که با رنگی مشابه دندان و برای دندان های پیشین به کار می روند. در این روش پس از برداشتن لایه نازکی از مینای دندان، ونیر روی دندان چسبانده می شود. بدین ترتیب رنگ، سایز، طول و شکل دندان اصلاح میشود.

روکش دندان:

روکش یا کراون روی دندان قرار می گیرد و یک دندان کاملا آسیب دیده یا پوسیده را از بالای خط لثه کاملا پوشش می دهد. این روش برای ترمیم شکل، اندازه، استحکام و ظاهر دندان به کار می رود. یک روکش می تواند مانع از شکستن دیواره دندان پوسیده شود. روکش ها از فلز، پرسلین متصل به فلز، رزین یا سرامیک ساخته می شوند.

اینله و انله:

اینله و انله، پر کننده های سفارشی، از طلا، پرسلین یا مواد کامپوزیت ساخته می شوند و برای پر کردن یک دندان پوسیده و آسیب دیده به کار می روند. پرکننده های رایج مانند آمالگام در جلسه درمانی روی دندان قرار داده می شوند، در حالی که اینله یا انله در لابراتوار ساخته می شوند و توسط دندانپزشک در محل مورد نظر قرار داده می شوند. زمانی که ماده پر کننده در مرکز دندان قرار داده شود به آن اینله گفته می شود و زمانی که پرکننده یک یا چند جهت از دندان یا روش سطح جونده دندان را پوشش دهد، عنوان انله به آن اطلاق می شود. اینله و انله تلاش می کنند که بیشترین ساختار سالم دندان را حفظ کنند و جایگزینی برای روکش دندان به شمار می روند.

ایمپلنت:

ایمپلنت دندان جایگزین تیتانیومی ریشه دندان است که در حفره استخوانی دندان از دست رفته قرار می گیرد. با گذشت زمان، استخوان فک دور پیچ فلزی ایمپلنت رشد می کند و آن را در فک ثابت خواهد کرد.

سایر انواع ترمیم های زیبایی دندان:

بریج، لومینیرز، دندان مصنوعی و روش های به کار رفته در ارتودنسی دندان همه در این حوزه از دندانپزشکی قرار دارند و برای بهبود ظاهر بیمار به کار می روند.

در صورتی که از لبخند خود ناراضی هستند، کلینیک دندانپزشکی ما می تواند با معاینه و پیشنهاد بهترین گزینه درمانی بر اساس شرایط دندان ها، به کمک شما بیاید.

منبع:

crest