اگر به دنبال لبخند درخشان و بی نقصی هستید، احتمالا تا به حال به این نتیجه رسیده اید که این کار بدون کمک یک فرد متخصص چقدر می تواند دشوار باشد. هیچ یک از محصولات داروخانه ای نمی توانند به لحاظ اثربخشی با روش های انجام گرفته توسط دندانپزشک رقابت کنند. باندینگ دندان یکی از این روش های تخصصی است که به زیبایی صورت شما کمک می کند.

باندینگ دندان چیست؟

باندینگ نوعی رزین هم رنگ دندان است که روی دندان معیوب به کار می رود و ظاهری بی نقص به آن می بخشد.

نواقصی که با باندینگ اصلاح می شوند:

باندینگ دندان گزینه ای است که با استفاده از آن مشکلات زیر در دندان ها برطرف می شود:

دندان ترک خورده:

ترک های ریزی که به یکپارچگی ساختار دندان آسیبی نرسانده اند به راحتی با این روش درمان می شوند.

دندان لب پر شده:

لب پریدگی دندان که جدی نباشد و آسیبی به پالپ داخلی دندان نزده باشد، با این روش اصلاح می شود.

تغییر رنگ دندان:

در صورتی که دندان ها لک شده باشند، به راحتی می توان با باندینگ رنگ آن را تغییر داد.

افراد واجد شرایط برای باندینگ:

بهترین افراد واجد شرایط برای این روش درمانی، افرادی هستند که از مشکلات فوق الذکر رنج می برند. ممکن است از این روش در کنار سایر روش های جامع تر برای اصلاح لبخند استفاده شود.

فراموش نکنید که باندینگ دندان یک روش زیبایی است، بنابراین امکان درمان مشکلات سلامتی جدی دندان ها با آن وجود ندارد.

روش انجام کار:

برای اجرای این روش درمانی، ابتدا دندان ها تمیز می شوند. در این روش ابتدا سطح دندان جرم گیری می شود تا مواد باندینگ دندان به خوبی به آن بچسبد. دندانپزشک رنگ رزین را به دقت انتخاب می کند و روی دندان می کشد. سپس آن را با استفاده از نور لیزر سخت می کند. در مرحله آخر مواد باندینگ روی دندان پولیش می شوند تا دندان سطحی طبیعی و صاف داشته باشد.

گزینه های جایگزین باندینگ دندان:

با وجودی که باندینگ دندان در درمان بسیاری از بیماران موثر شناخته شده است، در برخی موارد استفاده از سایر روش های درمانی جایگزین بهتری خواهد بود. ونیر پرسلین، بلیچینگ دندان یا روکش گزینه های دیگر دندانپزشکی زیبایی است که بسته به نیاز بیمار به کار می روند.

اصلاح مشکلات جزئی دندان ها تاثیر زیادی در بهبود ظاهر و اعتماد به نفس بیمار دارد. در صورتی که به اطلاعات بیشتر، مشاوره و درمان نیاز دارید، با کلینیک دندانپزشکی ما تماس حاصل فرمایید.