ایمپلنت All-on-4 به عنوان یک راه حل مناسب و مقرون به صرفه برای جایگزینی تمام دندان های از دست رفته استفاده می شود. در این روش تنها از ۴ ایمپلنت برای ثابت کردن پروتز استفاده می شود. بیمارانی کهه نمی توانند تحت درمان های مکمل مانند پیوند استخوان و سینوس لیفت قرار گیرند، می توانند از این روش درمانی استفاده نمایند. این بیماران دیگر می توانند بدون نگرانی از سر خوردن دندان مصنوعی به بیرون دهانشان، حرف بزنند و غذا بخورند.

درک روش ایمپلنت All-on-4:

ایمپلنت All-on-4 روشی سریع و با کمترین تهاجم برای جایگزینی دندان های تمام قوس فک است. پیش از اختراع این روش در دندانپزشکی، برای جایگزینی تمام دندان های یک قوس به ۶ تا ۸ ایمپلنت نیاز بود و دوره بهبودی چیزی بین ۳ تا ۶ ماه طول می کشید. برای استفاده از این روش بیمار باید دارای تراکم استخوان فک کافی باشد تا ایمپلنت در دهان وی از ثبات کافی برخوردار شود. بیمارانی که فاقد این مقدار تراکم باشند، باید تحت جراحی پیوند استخوان قرار گیرند.

روش انجام ایمپلنت All-on-4:

در این روش، دندانپزشک ایمپلنت ها را با استفاده از جراحی در فک بیمار قرار خواهد داد. ابتدا جراح، موضع را بیحس می کند. سپس دو ایمپلنت به صورت مستقیم در قسمت جلوی قوس و دو ایمپلنت به صورت کج و با زاویه ۴۵ درجه در دو طرف فک قرار می گیرند. این شیوه جایگیری می تواند به عنوان پایه مطمئنی برای پروتز به شمار رود. در بسیاری از موارد، یک دست پروتز سفارشی روی ایمپلنت قرار داده می شود که راه حلی سریع و دائمی برای جایگزینی دندان ها به شمار می رود.

مزایای درمانی:

نادیده گرفتن سلامت دندان ها می تواند به مسائل جدی در سلامت عمومی و دهان بیمار بیانجامد. از دست رفتن کامل دندان ها باعث تخریب استخوان فک، اشکال در حرف زدن، افتادگی صورت و مسن نشان دادن بیمار و تغذیه ناکافی می شود.

با انتخاب این روش درمانی بیمار می تواند از مزایای زیر بهره مند شود:

  • زیبایی شناسی و بهبود عملکرد دندان
  • حرف زدن واضح تر
  • نتایج واقعی و پایدار
  • افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت زندگی
  • درمان موثر و حداقل تهاجمی
  • زمان درمان سریعتر

فراموش نکنید که این روش برای همه بیماران مناسب نیست.

منبع:

authoritydental